23. juni 1999 - 20:26Der er
6 kommentarer og 1 løsning
RegeEx : \ skal laves om til \\
Hvordan opnåes dette uden den ender i en uendelig løkke i sig selv? (jeg kunne forestille mig man skal bede den om at se fra høje af og så arbejde sig igennem, men det ved jeg ikek hvordan jeg gør.
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
2) Din regex kan slet ikke compileres. Den højredel mangler en afslutende / idet du først escaper en \ og dernæst en /.
3) Selv hvis din regex blev rettet til (tilføje en \ i højre del) vil den ikke virker - du har bare lavet den som jeg allerede havde fra starten og som gav en fejl.
hehe ok - hvis du vidste hvor mange der gav mig lige netop det som forslag da jeg spugte efter hjælp på IRC - inden der endelig var en der kunne hjælpe mig :)
Beklager de negative vendinger - jeg var ved at blive lidt (pænt sagt) irriteret over det :)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.