Mød en af Nordens fremmeste eksperter i adfærdsdesign – Morten Münster, der bl.a. har skrevet ” Jytte fra marketing er desværre gået for i dag” – på Computerworld Cloud & AI Festival.
Du kan ikke få et intern USB forlænger kabel hvis det er det du mangler. Sandberg er igang med noget nyt pga. nye bundkort har monteret USB tilslutningen et andet sted end de gjorde til at starte med. Der er ikke andet at gøre end at forlænge kablerne selv. (heller ikke så svært) Har været hele møllen igennem, og sandberg var ikke opmærksom på problemet. De forskellige USB addon ting man kan få har alle for korte kabler til de nye bundkort og kabinetter. De kan værken nå til front eller bagpanel.
Den smule det skal forlænges sker der ikke noget ved. Du kan skille kabel fra stik, og med en loddekolbe og lidt ekstra kabel forlænge det. Hvis du ikke er sikker på hvad du laver skal du finde en der er. Det er noget bæ hvis du montere kablerne forkert bagefter. Der er ikke de store problemer i det, du skal bare være 10000% sikker på at de sidder rigtigt.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.