Avatar billede riquelme Nybegynder
10. juni 2002 - 16:56 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Hjemmeside Flash

Hvordan får man en flash film man har lavet til at komme ind på ens hjemmeside, eventuelt som en  intro?
Avatar billede hoejrup Nybegynder
10. juni 2002 - 17:09 #1
I File>Publish Settings... under Formats skal du afkrydse html, derefter kan du anvende NotePad til at åbne filen. Derefter kopiere du koden fra og med <object> .. til og med </object>, og sætter den ind på din html side.

/per
Avatar billede riquelme Nybegynder
10. juni 2002 - 17:10 #2
takker,læg et svar, så du kan få points..
Avatar billede hoejrup Nybegynder
10. juni 2002 - 17:17 #3
Her er der et svar! :o)

/per
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester