Støv, fibre og metalliske partikler kan påvirke både uptime, levetid og driftssikkerhed. Derfor arbejder flere datacentre systematisk med contamination control.
Jeg har det samme problem. Indtil videre har jeg løst det ved at lave et print screen og sætte det ind i præsentationen. Det kræver normalt at man ændrer lidt på pen assignment og tager skærmprintet fra plot preview og bagefter skærer det unødvendige væk. Konverteringen til *.jpg er svær at komme udenom. Du kan også åbne <file>/<export> og så vælge fx. *.bmp. Heller ikke imponerende opløsning. Prøv også <tools>/<display image>/<save> og vælg fx. *.tiff. Autocad har også sin egen renderings maskine, men jeg tror ikke at der er nogen der bruger den. vh ivan
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.