Avatar billede mini-milo Nybegynder
09. juli 2002 - 21:34 Der er 5 kommentarer og
1 løsning

elevator gyser film kan ikke huste hvad den hedder [HASTER]

Jeg leder efter titlen på en film som er blevet vist på TV nogle gange. Den handler om en ung Kvinde der (arbejder)? i et stort højhus. Der er en morder på fri fod,--jeg husker ikke så meget selve handlingen i filmen,--husker mest at denne morder og den unge kvinde kørte op og ned i div. elevatorer i en nervepirrende jagt på liv eller død. Kvinden slipper ud af højhuset-ind i sin bil,---men da hun kikker i bagspejlet,---Sååå ser hun morderens ansigt nærme sig fra bagsædet,---Pyhh-ha,---men han er død !!!!!!!!
Hvad hedder denne film ???


en er ret gammel
Avatar billede mini-milo Nybegynder
09. juli 2002 - 21:35 #1
fandt det selv
Avatar billede ztyxx Nybegynder
09. juli 2002 - 21:36 #2
hvad hedder den så???
Avatar billede a1a1 Novice
09. juli 2002 - 22:05 #3
:) tjaaa, hvis den er så god...
Avatar billede rs2000 Nybegynder
09. juli 2002 - 22:09 #4
Kan det være "det tårnhøje helvede"???
Den passer godt på beskrivelsen,men jeg har ikke set den:-)
Avatar billede sago Nybegynder
09. juli 2002 - 22:45 #5
Det er ikke "Det tårnhøje helvede", det er godt nok et højhus, men det brænder :) Ingen mordere dér.
Avatar billede rs2000 Nybegynder
09. juli 2002 - 23:13 #6
ok bare det ikke vælter:-)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester