Du kan sagtens slette Irfan. Bare slet det bibliotek det ligger i-det lægger ikke DLL's i systemet. Men hvorfor-det kan da konvertere mellem BMP og JPG, og var det ikke det du ville?? Eller må du forklare, hvad det er du vil..
Det jeg gerne ville, var at have et program som kunne tage et screenshot og gemme det som jpg/jpeg.. Jeg skulle gerne kunne smide "screenshotet" ind og så gemme det som jpg/jpeg (fik jeg ikke sagt det 2 gange? .. nm)
Hvis du ikke rigtigt har nogle Billed Redigering Programmer burde du og kunne gemme jpg via Paint (DU kan osse sætte ScreenShot ind i paint) og hvis du har Billed Redigerings Programmer burde du og kunne gøre det samme i dem
Hey... Nu har jeg hørt for længe på samtalen... Jeg har et færdigt program klar til dig... Uploader den lige til hjemmeren, og så må det vist være det... ;)
Tak til alle I får point nu.. Havde glemt spørgsmålet.. Sorry!
XpX
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.