18. juli 2002 - 14:19Der er
7 kommentarer og 1 løsning
Digital signatur (client certificates)
Er det muligt at "slippe" et loadet clientcertifikat, så man kan kræve et nyt?
Problemet er vel at serveren henter klientens signatur og det er ikke til at slippe af med igen. På alle sider man viser fremover er det muligt at request info om certifikatet, men man kan ikke umiddelbart fremtvinge dialogboksen til at vælge certifikat igen
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
nope. Jeg har som server bedt om et certifikat, for at give lov til at vise en side. Dette certifikat har jeg modtaget og godkendt, men hvordan kan jeg så bede om endnu et certifikat fra samme bruger-session ??
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.