Avatar billede mc.lucifer Praktikant
17. september 2000 - 16:36 Der er 1 kommentar og
2 løsninger

Mail prob i NT

Jeg er den lykkelige ejer af endsl linie fra CC og får så også mulighed for at have min alm E-Mail adresse men jeg har også mulighed for at lave elle de mail adresser jeg vil via mit Domaine navn XXXX@mitdomaine.dk
men hvilket program skal jeg bruge tiol det ??? har ingen andelse om hvordan det kan lade sig gøre. Håber på lidt hjælp
jeg har sat point scoren lidt højere end normalt da det er nogert jeg gerne vil have oppe at køre hurtigst muligt
Avatar billede HenrikA Nybegynder
17. september 2000 - 22:10 #1
Det kan godt være det er lidt skudt over målet men hvad med at sætte en mail server op? Evt. MS exchange eller en af de mange freeware til Linux.
Avatar billede goulduck Nybegynder
17. september 2000 - 22:25 #2
Se inde på http://tucows.cybercity.dk/mailserver95.html

Her har de et bredt udvalg, hvor også en del af dem er gratis!

Men husk, din computer skal jo stå tændt 24/7 .. men det ved du jo nok!
Avatar billede goulduck Nybegynder
17. september 2000 - 22:27 #3
hehe lad mig lige skrive om:

http://tucows.cybercity.dk/mailservernt.html
og MailRoam er gratis ... sådan!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester