Avatar billede koxxx Nybegynder
19. september 2002 - 17:31 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Hvordan med Speedstream 2601?

Hejsa

Er der en som kan fortælle mig, hvordan jeg kan åbne min speedstream 2601 "router" totalt, sådan at alle porte og lign. er åbne, både tcp og udp!

Takker
Avatar billede htm Nybegynder
19. september 2002 - 23:29 #1
Der er et punkt der hedder åben forbindelse eller noget lign i webinterfacet! Bladr lidt i menuerne og find det, du kan vælge mellem at gå ud fra en total åben konfiguration eller en begrænset.

For at konfigurere, åbn din browser og skriv Routerens IP-adresse. Som standard er den 192.168.0.1 eller 192.168.1.1
Avatar billede htm Nybegynder
01. oktober 2002 - 15:35 #2
Har du fået svar på dit spørgsmål? Så skulle du lige tage og få lukket
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester