Klik på knappen Opdater, eller forsøg igen senere.
Åbn 381.sytes.net startsiden, og find hyperlinks til de ønskede oplysninger. HTTP 403.9 - Adgang forbudt: For mange brugere har oprettet forbindelse Internet Information Services
OK luftig side - det hele kører dog meeeeeeeget langsomt, hvilket er ærgeligt, når det er sådan en grafiktung side. Gør lidt mere ud af din indeksering f.eks i fotos finder man links der hedder "ikke-navgivet" og damens navn står på fotoet = manglende grundighed.
"Jeg har ikke lige fået taget mig sammen til at lave en smart index-side med thumbs og alt det der, men du kan finde alle billederne" - Du har jo en index-side - det er den man kommer til!
Slutteligt: Kig på din skrifttype - den er altså ikke særlig god/læsevenlig på nettet
Grunden til at den kører langsomt er at siden for tiden ligger på min egen puter. Jeg smider den på webhotel ligeså snart der er kommet lidt mrere "fyld" på. Hvilken Skrifttype vil du foreslå?
xantom > Bare lige et spgm der ligger helt ude for design-vurdering. Inde på din side, kan man se et billede af din desktop. Hvilket program bruger du, der giver dig den menu i toppen ?
krc: Windows.. :) - Du laver bare en mappe med de genveje du gerne vil have i menuen og ligger den i fx. c:/programmer (det er faktisk ligemeget hver du ligger den) og så trækker du den bare op i toppen af din desktop.. voila! så har du en smart menu. min er sat til "skjul automatisk" så den kun kommer frem når jeg fører musen op i toppen. Håber du forstod mig :) det er en rigtig fed ting at have, jeg kunne ikke leve uden nu hvor jeg har vænnet mig til det + at man ikke behøver installere alle mulige andre programmer
nå ja - Hvis du osse vil have den lille ude i siden der hedder "drev" laver du en mappe med genveje til dine drev, højre-klikker på den menu du allerede har lavet og vælger værktøjslinjer -> ny værktøjslinje og finder mappen.
xantom -> Det lurede jeg godt :o) men jeg kunne ikke finde det. Så jeg nappede dit desktop-screendump og redigerede lidt i det :o)
Gad godt vide hvad skrifttypen hedder...
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.