Avatar billede web-force.dk Nybegynder
25. september 2002 - 22:25 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Link

Hvis nu jeg laver en tekst som link. Hvordan laver jeg så hele området omkring linket er aktiv i min rollover. Det er kun bogstaverne der regerer. Jeg kan ikke lave en firkant bagved, da jeg har et forskelligt farvet billede som baggrund.

På forhånd tak

Lars
Avatar billede mat Nybegynder
25. september 2002 - 23:09 #1
lav din firkant i hitområdet i knappen (den fjerde frame) den kan man ikke se den angiver kun knappens aktivområde
Avatar billede web-force.dk Nybegynder
25. september 2002 - 23:40 #2
Oki takker mange gange!!! :-)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester