17. november 2002 - 21:55Der er
4 kommentarer og 1 løsning
Flashbuttons
Hej
Jeg har indsat nogle flashbuttons i min menu (venstre frame), men kan ikke få dem til at linke til de andre sider. Jeg højreklikker på knappen, vælger edit og vælger siden og en frame under link og target, men får bare den der hvide ie-fejlside frem
i dreamweaver kan du jo trykke på F12 og se om det virker - som mat skriver skal du jo så huske at gemme dine filer og uploade dem begge til dit website
jeg har ikke noget websted endnu, trykker bare f12 når jeg tester det. Alle filerne ligger i den samme mappe, men jeg har godt lagt mærke til at der i stien står site\flashbutton1\sidex, når jeg vælger vist i et nyt vindue Jeg ville nok mene der bare burde stå site\sidex ?
du skal sørge for at den fil du vil ha frem i din mainframe ligger i samme bibliotek som alle de andre filer og at der i rubrikken ved target står main, hvis din mainframe hedder det, så brude det virke - var det muligt at du kunne vise din kode her?
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.