Jeg har ny her jeg har lavet en del wallapapers men ikke i den klasse nogen af jer arbejder i ;) Men jeg ville bare vide hvad i bruger for programmer..
Jeg bruger slev Psp, Corel Draw, Adobe Ps. Er det de forkerte tools ??
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Jeg bruger kun Adobe Photoshop til at lave grafik i. Det er efter min ringe mening også noget af det bedste der er på markedet. Det eneste det handler om er øvelse. Tag nogle tutorials rundt omkring, og lær nogle tricks.
Med de "tools" skulle du kunne lave det meste, så det er kun trening trening og atter trening, der er afgørende for resultatet. Det enste du ikke sådan kan lave er riktig 3D.
Det du kan undersøge er om du har en masse filtre/plugins til PS og PSP, her tænker jeg på eye candy 4000, flaming pear osv.
Bruger photoshop 7.0 også har jeg downloadet alle mulige extra ting til det.. Bruger os GoLive 6.0 dov kun til at lege med..(oplæring)
Alle programmer jeg bruger er Adobes produkter da de helt klart er dem/det firma der holder mest inde for sådan ting.. det er brugervenligt og nemt at lærer..
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.