Avatar billede careteam Juniormester
07. januar 2003 - 10:03 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Celler der skal vises øverst på hver side i en udskrift

Jeg har et regneark hvor der er rigtigt mange rækker, og jeg har øverst nogle titler/overskrifter på kolonnerne. Når man printer de 8-9 sider ud står der kun titel/overskrift på kolonnen på det første stykke papir, og det er svært at holde overblikket på de næste ark. Jeg har set funktionsn i excell tidligere men jeg kan ikke selv finde ud af hvordn man gør. Er der nogen der kan hjælpe mig ?
Avatar billede janvogt Praktikant
07. januar 2003 - 10:13 #1
Du skal ind under sideopsætning (filer) og vælge område under "Gentag øverst".
Avatar billede bak Forsker
07. januar 2003 - 10:14 #2
Under Filer / Sideopsætning på fanebladet Ark kan du markerere de rækker du ønsker gentaget i toppen af hver side
Avatar billede bak Forsker
07. januar 2003 - 10:15 #3
Velkommen Jan. du var godt nok hurtig... :-)
Avatar billede janvogt Praktikant
07. januar 2003 - 10:19 #4
10 minutter er vel egentlig ikke specielt hurtigt, men det er da altid noget at det var 13 sekunder hurtigere end dig  :-)

Men Godt Nytår, Bak (+andre).
Avatar billede janvogt Praktikant
09. januar 2003 - 10:04 #5
Fik du løst dit problem careteam?
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Excel kurser for alle niveauer og behov – find det kursus, der passer til dig

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester