Avatar billede crunch Nybegynder
01. november 2000 - 01:08 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

send e-mail fra outlook uden modtager kan se de andre modtager i kontaktgruppen

send e-mail fra outlook uden modtager kan se de andre modtager i kontaktgruppen

hvordan ?
Avatar billede halifax Nybegynder
01. november 2000 - 01:13 #1
Hvad med blot at skrive \"de andre\"\'s e-mail i feltet Bcc (Blind Carbon Copy) Så kan modtagerne ikke se, hvem ellers, der er modtager af samme post.
Var det det du ville opså?, så værs\'go
halifax
Avatar billede bacardil Nybegynder
01. november 2000 - 01:14 #2
Hvis du smider mail adresser i CC så kan de øvrige ikke se det
Avatar billede crunch Nybegynder
01. november 2000 - 01:25 #3
( : tak
Avatar billede fcs Novice
01. november 2000 - 01:35 #4
bacardil>> Jo, i  feltet CC kan andre se det. CC står for Carbon Copy (et lævn fra dagene med skrivemaskine, da det betyder at bruge gennemslagspapir). BCC står for Blind Carbon Copy og der kan modtagerne ikke se hinandens adresser.
Avatar billede bacardil Nybegynder
01. november 2000 - 01:42 #5
k
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester