De fleste virksomheder har efterhånden bevist, at AI virker.
Pilotprojekter leverer resultater. Medarbejdere bruger generative AI-værktøjer. Nye use cases dukker op på tværs af organisationen.
Prøv at tage dine symboler fra dit libery - marker dem og tryk "ctrl+b" inden du tweener dem. Jeg tror det er fordi dine symboler skal "Brakes apart"...
Hvad så hvis man ønsker at zoome ind på et motiv. Så vil jeg jo bare bruge mit symbol to gange, og så forstørre det op. Men jeg kan ikke se nogen steder at man kan beskære motivet?
jo i photoshop kan man crop noget( hvor man markere det af billedet man vil bevare og resten slettes ), så jeg tænkte om man ikke kunne det i flash også, men har ikke kunne finde det!
Nåeh nu tror jeg jeg ved hvad du mener. Du vil lave et zoom på et objekt men inden for samme område - altså objektet bliver ikke større, der zoomes indenfor en ramme. Er det det du mener?
Hvis ja, kan du maske det objekt af du vil zoome ind på - en maske definerer et område i et layer der kan ses, alt hvad der falder uden for masken vises ikke. Du tegner din maske i layeret over din grafik og højreklikker på masken layer og vælger "mask".
Håber det er det du mener :)
mvh mat
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.