16. november 2000 - 21:11Der er
26 kommentarer og 1 løsning
Geforce 256 Annihilator
Jeg sidder lige og har et problem med mit kort for jeg kan ikke køre delta force på min computer, da min directx ikke mener at mit software er godkendt af microsoft..
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
At omgå problemet via en patch. Der er jo næsten ingen drivere der er blevet certificeret af MS. Ikke på nyerer hardvare. Men til det meste virker det da. Ellers må du nok tilbage til W98/ME de er også bedre egnede til spil end W2K.
Jo, det er netop det jeg tror. Selvom directx er i W2K er den egentlig ikke velegnet til spil. Alt det med certificerede drivere handler jo om at holde W2K stabil.
The file nv4_disp.dll is uncertified, which means that it has not been tested by Microsoft\'s Windows Hardware Quality Labs. You may be able to get a certified driver from the manufacturer of the hardware device. To test DirectDraw functionality, click the \"Test DirectDraw\" button above. To test Direct3D functionality, click the \"Test Direct3D\" button above.
Filen nv4_disp.dll er ikke-certificeret, hvilket betyder, at den ikke er testet af Microsoft\'s Windows Hardware Quality Labs. Du kan evt. få en certificeret driver fra producenten af hardwareenheden. Resultater af test af DirectDraw: Alle tests blev udført korrekt. Resultater af test af Direct3D: Alle tests blev udført korrekt.
Kurti!! Det er meget okey at du vil oversætte det, men det hjælper mig ikke ret meget, for den fil den snakker om er den nyeste jeg kunne finde inde ved creative labs
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.