Avatar billede nysted Nybegynder
08. april 2003 - 09:56 Der er 1 løsning

Lydløst graffikkort i GF4 TI klassen eller bedre

Hejsa folkens
Jeg har et Creative GF4 TI4400 og synes det larmer lige lovligt meget, men findes der enten en billig blæser der ikke larmer til det kort eller findes der andre graffikkort med en ydelse der er lige så god eller bedre som kan køre på passiv køling eller har en lydløs blæser?

Jeg har selv set at der findes en blæser fra Thermaltake men der står at den larmer med 29 db, og det tænker jeg er meget... men er det det?
Avatar billede jensendk Nybegynder
08. april 2003 - 09:57 #1
29 db er fint lavt, det bemærker du ikke
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester