19. november 2000 - 14:21Der er
1 kommentar og 2 løsninger
Deling af Foretrukne i IE 5.5
Konfiguration: C-drev: Windows ME DK G-drev: Windows 2000 DK
hvordan ændrer jeg IE\'s sti til foretrukne i Win2K? Jeg ville gerne kunne bruge de bookmarks jeg har under WinME således at IE i Win ME og Win2K altid har samme sti til mappen med foretrukne! F.eks. tilføjer jeg et link i IE under Win2K og når jeg så genstarter til Win ME har jeg det/de links til rådighed der osse! Hvodden gør jeg det??
Mød en af Nordens fremmeste eksperter i adfærdsdesign – Morten Münster, der bl.a. har skrevet ” Jytte fra marketing er desværre gået for i dag” – på Computerworld Cloud & AI Festival.
Der står sikkert i forvejen : G:\\WINNT\\FORETRUKNE eller sådan noget. Den ændrer du til det der står i WinME\'s regedit samme sted. Sikkert : C:\\Windows\\Foretrukne
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.