27. april 2003 - 03:50Der er
15 kommentarer og 1 løsning
<span class="navn"></span> ?????????????
Hej jeg er ved at gå til fordi jeg bare ikke kan fatte en skid af det..
jeg er ved at lave et stort script. Og har fåde af vide at jeg skal bruge span eller nåde i den stil. men jeg skal bruge det til at smide data over i et bestem fram. men kan kun finde hjælp til hvordan man kan gøre navn røde.
Er der ikke en der kan hjælpe mig. inden jeg opgiver helt..
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Jeg er ved at lave nåde i asp, men kan ikke find ud af at få det til at virker. det den skal at sætte nåde text/data ind på et bestemt område når man trykker på en knap.
Det her virker bare ikke !!!! og jeg ved ikke hvorfor.. det er ikke fordi jeg ikke tro dig. men den vil ikke. på en af de 12 computter jeg har prøve på..
Jeg forstå ikke, hvad du mener. ASP kører på serveren og JavaScript på klienten. Skal du gøre det med ASP, skal du reloade siden, hvergang du vil skifte indholdet ud.
Synes godt om
Slettet bruger
27. april 2003 - 14:55#12
Jeg skal bruge det til en lille menu i asp, som skal hente data ved at man trykke på et navn, så skal den hente data ud.
Synes godt om
Slettet bruger
27. april 2003 - 14:58#13
Hvis du gider at lave et lille script til er du gud. *g*
Det skal være sådan at når trykker på et plus icon så kan der komme data frem under. også bliver plusicon til et minus og trykker man på det så går den tilbage til start. uden data (Håber du forstår mig, og gider at lave det lille script)
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.