Avatar billede gurumaster Nybegynder
06. maj 2003 - 00:33 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

Blokering af afsender...

Jeg tænkte på, når man blokerer en afsender i Outlook
Express, får afsenderen så mailen retur eller får vedkommende noget besked om, at han er blokeret ?
Avatar billede popsy Novice
06. maj 2003 - 00:49 #1
Nej, afsenderen kan ikke se det.
Avatar billede summer Mester
06. maj 2003 - 08:36 #2
Det kommer vel lidt an på om og hvad man har valg i *Meddelelsesregler* for vedkommende mails. Ellers er det rigtigt. Hvis man "kun" blokerer og sletter en mail, så ryger efterflg. med samme adresse direkte i *Slettet post*
Hvis det er spam-mails, hjælper det bare ikke en dyt, de laver om på deres adresser hurtigere end jeg kan drikke en kop kaffe ;-)
Avatar billede gurumaster Nybegynder
07. maj 2003 - 05:42 #3
summer > Umidelbart kan jeg ikke se, at man i "meddelelsesregler" kan opsætte så afsenderen får mailen retur, eller besked om at der er blokeret.
Eller er der noget jeg har overset ?
Avatar billede summer Mester
07. maj 2003 - 11:16 #4
Man har vel mulighed for under Ny Postregel - Vælg handlinger for regler - at vælge enten Svar med meddelelse eller Videresend den til personer.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester