03. december 2000 - 23:39Der er
6 kommentarer og 1 løsning
Ekspertens Søg?????????
Hvorfor giver det samme resultat om man søger kun på sms = 573 svar omkring emnet og søger på \"mange sms\" = 573 svar omkring emnet. Kan man ikke bruge \"\" i forbindelse med ekspertens søgetjeneste?
I dette særtema om aspekter af AI ser vi på skiftet fra sprogmodeller til AI-agenter, og hvordan virksomheder kan navigere i spændet mellem teknologisk hastighed og behovet for menneskelig kontrol.
Eksperten har fået lavet et nyt søge system og det virker af \"røv\" til og vi alle håber at de sætter det gamle ind igen
Synes godt om
Slettet bruger
04. december 2000 - 00:17#3
Ved det ikke for det er rækkefølgen \"mange sms\" jeg skal bruge, da jeg mener at denne vending er brugt i spørgsmålet. Bruger man mange+sms så for man søg med mange og sms og mange sms, så det kan blive noget af kæmpe søg. Resultatet er dog det samme de 573. Der er åbenbart nogle funktioner, som ikke virker i Ekspert Søg desværre.
Et eller andet tyder på at den ikke kan finde ud af at søge efter ordet mange ! Li\'så snart man bruger ordet mange så kommer nedenstående resultat frem:
Resultater: mange :stopword sms : 575
Hvis man kun søger efter ordet mange, ja så finder den slet ikke noget !!!
Som svaret i adskillige andre spm., er søgningen noget vi arbejder med, og den er derfor ikke fuldkommen. Ref.:øvrige besvarelser i denne kategori.
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.