Avatar billede Slettet bruger
05. juli 2003 - 19:28 Der er 6 kommentarer og
1 løsning

Point of View - G-force FX 5200 laver adskillige polygon-fejl

Jeg vidste på forhånd at nogle nyere grafikkort i GeForce-serien lavede polygon-fejl i GTA 3 - Vice City, men jeg blev "mildest talt" MEGET skuffet da jeg selv købte kortet og fandt ud af der blev vist polygonfejl i GTA3, C&C Generals og tilmed (hurra, hurra) i 3DMark03 :-/ ..... Derfor vil jeg gerne ha' at vide om det er spillene som er spade programmeret (man kan hente en fix til GTA3 - VC), eller om det er de nyeste Detonator-drivere i samspil med DirectX 9.0a (Runtime / End-user) som skaber nogle problemer. Har i en løsning på problemerne, så kunne jeg ikke bede om mere..... på forhånd 1000 tak :-)
Avatar billede Slettet bruger
05. juli 2003 - 21:08 #1
Ok.... jeg mangler svar rimeligt hurtigt, så jeg hæver lige point'ene...
Avatar billede bartfreak Nybegynder
05. juli 2003 - 21:36 #2
jeps det kan man..
Avatar billede Slettet bruger
05. juli 2003 - 21:38 #3
Jeg har hævet dem fra 60 til 100, så kom nu.... svar.... SVAR.... plz.... *hulk*.....
Avatar billede bartfreak Nybegynder
05. juli 2003 - 21:38 #4
Avatar billede bartfreak Nybegynder
05. juli 2003 - 21:41 #5
men der ingen anden løsning end at bytte/købe et nyt kort..sorry
Avatar billede Slettet bruger
05. juli 2003 - 22:23 #6
Ok.... du får pointene bartfreak....

Jeg har nemlig nu prøvet....:

- Alle NVidia Detonator-drivere fra 35.xx til 44.65beta (som du angav)
- Opdateret AGP / Mobo ..... whatever
- Danset regndans, og DET hjalp ikke en bjælde

Jeg er derfor kommet til den konklusion at jeg på mandag går op til Bilka, hvor jeg erhvervede "vidunderet" og får det byttet. Så nu skal jeg blot bekymre mig om at overbevise en Bilka-ekspedient om at man ikke kan "reparere" et kort..... :-/

Værsgo', og tak for hjælpen :-)
Avatar billede bartfreak Nybegynder
05. juli 2003 - 22:31 #7
ok takker..O)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester