Avatar billede naxosnaxos Nybegynder
08. juli 2003 - 11:52 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

bredbånd til boligforening

Hej
Vi er en boligforening som søger en ny og stabil internet udbyder. Vi er en forening på 200 beboer. Vi ønsker selvfølgelig ikke at det skal være ekstremt dyrt for de nekelte medlemmer i foreningen at være tilmeldt. Jeg har set disse 2 men har ikke hørt om dem:

www.dbnet.dk
www.kabelnettet.dk

JEg har ingen anelse om de holder hvad de skriver.

Er der nogle der ved om TDC leverer til foreninger??
Avatar billede flemming_s_b Nybegynder
08. juli 2003 - 11:56 #1
www.broadcom.dk leverer også til boligforeninger.
Avatar billede mr-bob Nybegynder
08. juli 2003 - 12:06 #2
en anden mulighed kunne også være at få Selector installeret i foreningen, der igennem kan man få en udemærket løsning til internet (OnCable)! Bare et forslag!
Avatar billede donwang Nybegynder
08. juli 2003 - 12:24 #3
Avatar billede naxosnaxos Nybegynder
08. juli 2003 - 12:26 #4
Jeg acceptreede svar, da jeg har oprettet et andet spg. hvor der er kommet en del indlæg. Derfor ikke 2 spørgsmål om det samme

/Lukker
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester