Avatar billede jonasclub-p Nybegynder
29. august 2003 - 16:35 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

pop up til club-p.dk

hey jeg har denne side www.club-p.dk/clubp3
og der er et community hvor alle brugerne har deres egen profil som er lavet i en pop op (600 *600). men jeg mangler et fedt design til en opo op. Jeg har lavet denne opo op selv http://www.club-p.dk/popup.jpg selv men synes alligevel ikke at den er helt perfekt. så jeg tænkte på om der var en af jer der kunne lave en for mig. Selve designet skal passe sammen med resten af siden dvs. nogle lyseblå farver.  eller skal der bare være de funktioner som er på den pop op jeg salv har lavet. hvad der skal være plads til i pop uppen kan i selv se hvis i opretter en profil på siden
Avatar billede -42- Nybegynder
29. august 2003 - 16:41 #1
for en plov er jeg frisk
Avatar billede cdc Novice
29. august 2003 - 17:41 #2
Problemet med dit design er at det er svært at finde hode og hale i det, når man selv ikke har lavet det design som du har kopieret idéen fra.
Jeg havde en mening med det da jeg lavede det, men når man prøver at bruge rammerne uden at sidde med baggrundsviden som jeg gør, kommer tingene ikke til at hænge sammen

/cdc
Avatar billede jonasclub-p Nybegynder
29. august 2003 - 23:30 #3
den side du havde lavet var sku rigtigt fed men problemet var at den var alt for mørk i farverne så derfor måtte vi ændre farverne og jeg synes også at resultatet er blevet rigmligt godt. men du har nok ret i havd du siger. men hvad mener i om den jeg har lavet
Avatar billede jonasclub-p Nybegynder
10. november 2010 - 10:49 #4
Da i ikke har indlagt noget svar tager jeg pointene selv - skriv hvis i vil havde dem så få i dem.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester