Avatar billede mcardle Nybegynder
01. september 2003 - 19:27 Der er 1 kommentar og
3 løsninger

Fra Cd-rom til DVD

Hej Eksperter...
Jeg har et problem. Jeg har lige købt et IT-blad, hvor der var en cd i, men det er en DVD og jeg har ikke noget DVD-drev... Hvad kan jeg gøre? Findes der et program der kan lave mit CD-rom drev om til et DVD-drev???

Hilsen McArdle
Avatar billede jakobclausen Nybegynder
01. september 2003 - 19:29 #1
Nej det gør der bestemt ikke, den eneste måde du kan bruge det på er ved at købe et dvd drev.
Eller finde en der har et dvd drev og brænde indholdet ud på cd'er, men det vil så kræve 7 cd'er
Avatar billede jespersp Nybegynder
01. september 2003 - 19:30 #2
Jeg tror ikke du kan soft-modificere et alm. cd-rom drev så det kan læse DVD skiver (har i hvert fald aldrig hørt om det). Til gengæld er DVD-drev er efterhånden blevet så billige at man kan få dem kastet i nakken.

/JesperSP
Avatar billede j_jorgensen Nybegynder
01. september 2003 - 19:32 #3
Nej..du skal have et DVD drev :)
Avatar billede mcardle Nybegynder
01. september 2003 - 19:37 #4
Tak for hjælpen... I får 5 hver... Håber det er okay.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester