Avatar billede troelsi Nybegynder
08. september 2003 - 23:02 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

BSPlayer DirectDraw

Når jeg forsøger at se en bestemt film/fil med BSPlayer. SÅ siger den først noget med overlay. Det slår jeg så fra, derefter siger den at" can't create direct draw surface.
Jeg har også prøvet med alle de andre "filmprogrammer/players" - uden held. Og jeg har lige opdateret driverne til mit grafikkort og direct X. Jeg bruger XP og har et geforce 4 A 280. HJÆlP!!!
Avatar billede dcheng Novice
08. september 2003 - 23:54 #1
Kan du oplyse hvad format det er du prøver at afspille og sker der det samme ved alle format?
Avatar billede Slettet bruger
09. september 2003 - 09:10 #2
I Indstillinger -> Video - har du der prøvet at bruge både mode 1 og mode 2 i overlay ?
Avatar billede troelsi Nybegynder
09. september 2003 - 19:44 #3
Ja og jeg har også prøvet uden overlay. Men jeg har testet filen på en anden comp. og der virkede den heller ikke. Det må altså være filen/filmen der er i stykker. Men tak for hjælpen alligevel.
Avatar billede Slettet bruger
09. september 2003 - 20:11 #4
any time... :o)
Men det kunne jo også være du manglede det rigtige codec
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester