20. september 2003 - 20:52Der er
18 kommentarer og 1 løsning
hvorfor hakker sangene i iMesh
Hej på Eksperten...
jeg har hørt, at hvis man downloader nogle sange fra iMesh er der nogle af dem, hvor sangen er ødelagt af nogle "skratte-lyde" ind imellem. Nogen der ved hvorfor der kommer disse lyde??
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
det ikke kun imesh.. det sker meget tit i kazza også.. jeg tror bare det er de der "selskaber" der gør det med vilje.. Jeg ved ikke om du har hørt det med madonna, de hvade udgivet en af hendes nye sange, men når man så hørte den, sagde hun et eller andet ling: "Fuck off, go buy it in the store"
"htmlkongen" styr dit sprog. Vi ved jo allesammen godt hvad disse fildeling-programmer bliver brugt til og langt, langt størstedelen af det der bliver delt, er ikke lovligt. F.eks. bliver der i det allerførste indlæg her talt om Madonna og hendes musik er med 100% sikkerhed med copyright. Spørgsmål af denne slags, læner sig efter min mening lidt op ad "regelgrænsen" her på eksperten.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.