Avatar billede namnam Nybegynder
10. oktober 2003 - 16:41 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

Loade flash ind i dreamweaver..

Hej jeg har et problem med at loade flash ind i dw. Jeg tegner et table og så en cell, derefter siger jeg insert flash, og der kommer et lille flash logo, men hvis jeg så siger prewiew i IE, kommer der ikke noget. Den loader i et kvarter...  Hvad er det jeg gør forkert?
Avatar billede brink99 Nybegynder
10. oktober 2003 - 16:53 #1
jeg har lige prøvet selv og det virker... er det den rigtige fil du indsætter? altså filnavn.swf og ikke filnavn.fla

/brink
Avatar billede mat Nybegynder
10. oktober 2003 - 17:39 #2
prøv at tjekke om dreamweaver skriver den rigtige sti til din swf.
Avatar billede namnam Nybegynder
21. oktober 2003 - 19:13 #3
hey.. undskyld ventetiden. Nu virker det, det hele handlede om at vælge den rigige sti!

Smid et svar og få point.
Avatar billede mat Nybegynder
21. oktober 2003 - 19:33 #4
mig?
Avatar billede namnam Nybegynder
21. oktober 2003 - 19:36 #5
ja det var jo dig der løste problemet, og hvis brink skal have point så kan han få det senere... :D
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester