Avatar billede bbe1379 Nybegynder
03. november 2003 - 08:45 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Slet ikke-bogført faktura

Jeg har oprettet et par fakturaer, der endnu ikke er bofgørt. De er brugt til at udskrive et økonomisk overslag, i forbindelse med afgivelse af tilbud på en opgave, men nu vil jeg gerne slette dem - hvordan gør man det?
Avatar billede amtoft Novice
03. november 2003 - 22:05 #1
Så ligger de vist under Bilag -> Ordrer ?
Du kan ikke have udskrevet dem som faktura medmindre de også er bogført..
Hvis de ligger dér kan du højreklikke på linien og vælge slet.
Eller blot bruge F4 på linien.
Avatar billede bbe1379 Nybegynder
04. november 2003 - 23:11 #2
Ahaa, jeg forsøgte ved at klikke på den pågældende debitor, og vælge bilaget fra den liste man får under saldo.

Nej, den er nemlig kun udskrevet som ordrebekræftelse, så jeg mente da nok at den burde kunne slettes. Det virker også fint når man går ind under "Ordrer" - takker!
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester