Avatar billede styrmand Nybegynder
07. november 2003 - 13:47 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Syncronisering over wireles Lan

Jeg mener at have set et tidligere spørgsmål om dette emne, men jeg kan ikke finde det.
Kan man bruge ActiveSync over Lan. Jeg mener det kan lade sig gøre, men hvordan?
Avatar billede pocketfreak.dk Nybegynder
07. november 2003 - 13:57 #1
Det kan lade sig gøre. Slå firewallen fra i XP og start ActiveSync på din PDA, så burde det køre. Hvis man syncer med mere end en PC skal man lige huske at sætte den rigtige op under ActiveSync på PDA'en.
Avatar billede styrmand Nybegynder
07. november 2003 - 17:10 #2
Saa fungerer det bare. maaske du ogsaa kan hjaelpe mig med det danske tegnsaet? :-)
Avatar billede pocketfreak.dk Nybegynder
08. november 2003 - 06:49 #3
Ja, selvfølgelig. Læs denne guide (punkt 1 er danske tekst): http://www.pocketfreak.dk/nyppc/nyppc.html
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester