Avatar billede pnr Nybegynder
11. november 2003 - 12:38 Der er 1 løsning

Har lavet en roter funktion men billederne vises forkert

Jeg har lavet en funktion så man kan roter nogle billeder på en side (der er 5 små billeder og et stort), man kan så trykke på et lille billede også vil det blives vist som stort, man kan så roter det store billede.

Jeg bruger aspimage til at roter billedet, nå billedet er roteret sendes bruger tilbage til siden med alle billederne, problemet er bare at billederne ikke altid vises rigtigt!

Derfor har jeg prøvet at gøre billeder unikke ved at sætte et unikt nummer på dem for hvergang siden loades(36UF0009.jpg?1068550284808), det hjalp ikke.

Nu sætter jeg så billeder ved hjælp af javascript, men det går ikke så hurtigt.

Kan det virklig passe at man ikke kan lave det på en pæn måde?
Avatar billede pnr Nybegynder
19. november 2003 - 07:01 #1
jeg lukker igen
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Kurser inden for grundlæggende programmering

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester