12. november 2003 - 09:41Der er
4 kommentarer og 1 løsning
c5 / Citrix problem med printning
Vores c5 ligger på vores Citrix server, og vi har problemer med dette, i og med at vi formoder det er fordi c5'eren ikke umiddelbart "taler" så godt sammen med Citrix. Det tager utrolig lang tid bare at printe en kassekladde, for slet ikke at nævne en balance. Er det en speciel opsætning der skal til, eller ?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Slettet bruger
12. november 2003 - 09:50#1
C5 kører fint med Citrix (vi har mange brugere der afvikler C5 over Citrix).
Det er formodentlig printeren det er galt med - hvilken printer er det?
Jeg har været ude for at vi her hos os efter upgrade fra 2.10 til 3 kunne simpelt næsten ikke bruge systemet. Det var så tilsyneladende pga. af en konflikt mellem vores partner udviklet Løn og C5 løn.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.