Avatar billede petert Forsker
04. december 2003 - 15:40 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Oprette hyperlink

Når jeg laver et hyberlink i en celle (filnavnet på et billed der ligger i en anden mappe på C Drevet )og jeg dobbelt klikker på filnavnet får jeg meddelsen " Der er ikke defineret et program til at vise filen "
Avatar billede bak Forsker
04. december 2003 - 15:53 #1
hvis du bruger stifinderen og dobbelklikker på dit billede, hvilket program åbner den så billedet i ?
Avatar billede petert Forsker
04. december 2003 - 16:05 #2
I stifinder er filen`s ikon eseyshere ( fra kodak ) men jeg ville helst have det var Windovs XP billed fremviser der viste billedet )
Avatar billede jkrons Professor
04. december 2003 - 17:45 #3
Jeg tror at du er nødt til at vælge (i stifinder) at filen skal åbnes med billedfemviseren i så fald. Jeg mener at et hyperlink åbnes med det program, der ere default for filen.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Excel kurser for alle niveauer og behov – find det kursus, der passer til dig

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester