Avatar billede sskova Nybegynder
02. januar 2004 - 13:27 Der er 1 løsning

VPN igen

Hej

Jeg har en Linksys befw11s4 v3 WLAN router og vores beboer-netværk kræver at man bruger en VPN-klient for at komme på nettet. Routeren understøtter "Obtain an IP automatically" / "Static IP" / "PPPoE" / "RAS" / "PPTP".

Kan man med en af disse indstillinger sætte routeren op, så den selv agerer VPN klient overfor VPN serveren? (Har prøvet PPTP men kan ikke få det til at fungere...)

/Søren
Avatar billede sskova Nybegynder
19. januar 2004 - 23:58 #1
Der sker vist ikke noget...
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester