06. januar 2004 - 23:14Der er
5 kommentarer og 1 løsning
Webcam XP Pro - Livestream fra local host, bag firewall
Hej eksperter!
Har fået anskaffet mig et webcam, og nu vil jeg gerne lave noget livestream på internettet. Det skal køre local host, men bor i kollegie og er bag firewall.. Hvordan ordner man sådan noget?
Virksomheder er på vej fra store sprogmodeller, der svarer på spørgsmål, til AI-agenter, der kan udføre opgaver på egen hånd. Det gør teknologien mere nyttig – og langt mere risikabel.
Giver administratoren en håndfuld bajer, har en reserve kasse på værelset, drikker han fuld og får han til at skrive under på at han vil åbne for de rigtige porte ;-) kunne ikke dy mig. Sry.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.