Avatar billede lonebiker Nybegynder
08. januar 2004 - 04:42 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Quiz i MX 2004 slettet keyframe

Jeg har lige lavet en Quiz færdig, da jeg så slettede en enkelt Keyframe forsvandt knappen der skal bruges til at klikke sig frem, ikke kun i den jeg havde åben men også i den samme fla fil jeg havde liggende andetsteds i puteren! Er der nogen der ved hvordan man får knappen tilbage??????
Avatar billede _k Nybegynder
08. januar 2004 - 10:36 #1
Tryk ctrl-l - det åbner dit bibliotek over objekter i Flashfilmen. Her kan du sikkert finde din knap. Vær dog lige opmærksom på, at du sikkert igen skal give den det rigtige instancenavn - det gemmes nemlig ikke i biblioteket!
Avatar billede lonebiker Nybegynder
08. januar 2004 - 18:16 #2
Takker _K
Avatar billede _k Nybegynder
08. januar 2004 - 20:15 #3
selv tak - tak for point
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester