18. januar 2004 - 14:19Der er
3 kommentarer og 1 løsning
hjælp til min lyd
Jeg har et MEGA STORT problem....
når jeg spiller C-S, forsvinder lyden lige pludselig:( det er ikke kun fra fra C-S den forsvinder men fra hele systemmet. Det er mærkligt nok kun C-S der for lyden til at forsvinde. Jeg har installeret de nyeste drivere til lydkortet, og DirectX 9.0b, Og da det er C-S 1.6BETA som køre via steam, har jeg også geninstalleret steam utallige gange:(:(:(
Hvad skal jeg gøre, jeg aner det simpelt hen ikke, men det håber jeg at der er nogel af jer andre der gør.
Har du prøvet at hoppe ud af spillet efter du er gået ind i det? Altså start spillet. Og når du så har startet det op og lyden er væk, så tryk på fx windowstast så du kommer ud af spillet uden at lukke det ned.
Herefter maksimere du spillet nede i startlinien... Så kommer du ind i spillet igen, og så er lyden der igen...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.