Avatar billede mixi Nybegynder
18. januar 2004 - 15:10 Der er 2 kommentarer og
1 løsning

Lyd følger ikke filmen

Hej eksperter. Jeg har nogle trailers på min computer som jeg godt vil ha ned på en cd-rom. Jeg bruger Nero 6 ultra edition. Men nå jeg har brændt dem ned og vil se hvordan de er blevet så er lyden ca 1 sek forsinket. Hvad gør jeg galt??

Mixi
Avatar billede kenp Novice
18. januar 2004 - 17:02 #1
har du konverteret dem til mpg filer? hvis ja så kan det være der problemet er.
Avatar billede htmlkongen Novice
19. januar 2004 - 12:28 #2
Er de forsinket fra CD rommen når du kører den den vej ? Eller har du lagt dem ind på computeren også kører den? Det kunne jo være dit CD rom drev er  gammelt og lagger? /defekt
Avatar billede mixi Nybegynder
29. januar 2004 - 19:47 #3
lukket
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
Computerworld tilbyder specialiserede kurser i database-management

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester