Avatar billede Slettet bruger
18. januar 2004 - 21:28 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Automatisk installation af rodcertifikater?

Hej,

Jeg har fornyligt slettet alle certifikater fra IE (bortset fra TDC's rod certifikat, jeg bruger i forb. med mit personlige OCES certifikat).

I dag kiggede jeg så i listen over certifikater, og nu var der pludseligt installeret en masse rodcertifikater igen. Jeg har ikke accepterer at installere dem. Hvordan kan dette gå til?

Specifikt er det certifikater under fanden "Rod nøglecentre, jeg har tillid til", der dukker op igen, efter de er slettet.
Avatar billede kapla Nybegynder
26. januar 2004 - 13:52 #1
Avatar billede Slettet bruger
26. januar 2004 - 14:03 #2
Tak, jeg satser på, det løser problemet.

Det lyder ihvertfald helt rigtigt.
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester