Når jeg sender e-mails har jeg indstillet min PC til anmodning om kvittering for læst og modtaget mail. Nogle af dem som modtager mails fra mig sender ikke denne kvittering og når jeg har spurgt dem siger de, at der ikke kommer en anmodning på deres skærm.Jeg vil da mene, at det er et spørgsmål om indstillinger, men hvor gør man det?
Den moderne arbejdsplads er i stigende grad afhængig af mødelokaler til at fremme samarbejde, men dette skift medfører også stigende sikkerhedsudfordringer.
Nej det burde også virke mellem OE og OE og OE og Outlook. Det er min erfaring at det gør det. Modtagerne er jo ikke forpligtet til at kvittere for at åbne mailen. Jeg mener ikke modtagerne kan indstille til ikke at modtage anmodningen om kvittering, men alene afsenderen. Måske tager jeg fejl.
Vi prøver at lege lidt med tingene. Sagen afsluttes.
Synes godt om
Slettet bruger
06. februar 2004 - 22:24#8
Det indstilles i xp (har eng. version) Tools - options Fanebladet preferences Vælg knappen E-mail options vælg knappen tracking options her kan man sætte spørg først altid sende respons eller aldrig sende respons
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.