Avatar billede carlos123 Nybegynder
10. marts 2004 - 16:40 Der er 1 løsning

Exchange server 2003 problemer med at starte

Hejsa

Jeg har foelgende problemer

Nogle af mine Exchange services vil ikke starte, det drejer sig om

MTA stacks
System attendent
Information store
IMAP4
event

Hvis jeg disabler disse services, starter computeren op og kommer ind i windows, hvor den siger en services has failed.

Hvis jeg ikke disabler den, kommer windows skaermen op, men den gaar i staa under skaermbilledet applying computer settings billede, jeg kan med andre ord ikke logge paa maskinen.

Problemet er opstaaet efter at DCPROMO er blev koert


HEEEELP

mvh Carl
Avatar billede carlos123 Nybegynder
07. april 2004 - 09:37 #1
lukker spørgsmålet
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester