Avatar billede znolfert Nybegynder
14. marts 2004 - 21:27 Der er 2 kommentarer

Pixelfejl på T610 ?

Jeg har en SonyEricsson T610 med en lille hvid prik inde midt på skærmen! Kan dette være en pixelfejl eller forekommer de kun på skærmene til PC?
Avatar billede martinowitz Nybegynder
15. marts 2004 - 12:15 #1
Du kan godt have pixelfejl på din mobilos. Det sker dog meget sjældent, men det sker. Hvis du stadigvæk har garanti på din mobilos, bør du få udskiftet displayet.

Til skærme til pc'ere tillader man, at skærmen må have en 1-3 fejl, men det har jeg ikke hørt, at skærmen må på en mobilos.

Så aflever den der, hvor du har købt den, og bed om at få den repareret.

/Martin
Avatar billede kms4746 Novice
17. marts 2004 - 18:10 #2
Det er ikke en "pixelfejl", da t610 ikke har TFT men LCD skærm! Men Jeg er meget enig med martinowitz i, at du skal smide den ind til forhandleren og bede dem om at fixe det asap ;-)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester

IT-JOB

Epona A/S

Senior Developer

Capgemini Danmark A/S

Open Application (Denmark)

Forsvarsministeriets Materiel- og Indkøbsstyrelse

BI-koordinator / IT & administrativ support