Min først inskydelse var flot og stilren, rolige og behagelige farver der er valgt, dog synse jeg det er træls at man skal scroll på forsiden.
Jeg tror det ville gøre underværker med en meget mørkegrå baggrund istedet for den lyssegrå, det får det til at virke sådan lidt blegt hvis du forstår..
OK jeg var heller ikke særligt venlig, det må du undskylde.
Som de forrige har nævnt er den lidt bleg, det er jeg enig i (selvom jeg selv er meget til det minimale når jeg designer) Måske kunne du i billedet foroven illustrere hvad det ér for en Clan, og hvad siden handler om ?
1. Overskuelig side, men kunne udvides så den fylder mere ved en opløsning på 1024x768. 2. flot banner! 3. Overvej at placere menu horisontialt under topbanner: giver bla. plads til indhold brødtekst. 4. Overvej at have mellemrum ml. banner og toppen af siden, sådan skilles din egentlige indholdside med baggrunden, hvis du forstår, og det er efter min opfattelse mere harmoninsk!
Håber det kan bruges! :)
Synes godt om
Ny brugerNybegynder
Din løsning...
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.