06. april 2004 - 12:07Der er
8 kommentarer og 1 løsning
update mcafee
kan det være rigtigt at mcaffe opdatere sig meget sjældent?? jeg har kørt med det i 5 dage uden opdatering men det siger det er up too date det skal vel næsten opdatere sig dagligt for at virke 100%
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Nu er det et stykke tid siden jeg skiftede fra Mcafee, men dengang var der updateringer hver torsdag, mener det gælder stadigvæk. Der kan så komme updates sideløbende, hvis der er er "nye" viruser i omløb, som kræver aktion her og nu
DAT filer er Mcafee´s måde at sende opdateringer på (filformat) Beta Datfiler er IKKE officelle opdateringer, som bliver "kastet" ud, for at forhindre store virus angreb. Der vil så komme en "officel" updates senere, der retter evt. mangler/fejl osv.
Men dert er af mindre betydning, bare du holder dig automatisk updateret, resten kører af sig selv
jo, jeg synes da helt bestemt at haverslev havde det mest præcise svar. Jeg er ny i "butikken", så hvordan deles point. Skal jeg sende point til haverslev?
jeg giver ham point selv :) jeg opretter bare et spm til haverslev og ligger et link til det her spm så kan folk se hvad det drejer sig om ;) så behold dine point og VELKOMMEN til eksperten
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.