Avatar billede snorres Nybegynder
19. april 2004 - 18:12 Der er 3 kommentarer og
1 løsning

BIlleder gemmer som BMP format

Hvis jeg er inde på en side og ser et billed jeg gerne vil have ned på min maskine, eller får en online mail med billeder i, så bliver de gemt som bmp format, istedet for f.eks gif eller jpg som de oprindeligt er, nogen der kan forklare mig hvorfor det sker? Evt. ved hvordan det kan rettes igen?
Avatar billede snorres Nybegynder
19. april 2004 - 18:16 #2
LOL jeg lære aldrig at bruge den søge funktion :)
Tak skal du have :) kan du lave et svar?
Avatar billede rkhdk Nybegynder
19. april 2004 - 19:04 #3
behold dem, og prøv søgefunktionen næsten gang ;o)
Avatar billede snorres Nybegynder
19. april 2004 - 22:52 #4
I will ;)
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester