jeg har fået en ny level one router, men jeg kan ikke hoste forskellige servere gennem den. den har en ip til internettet mens hver pc koblet til den kun har en lokal lan ip, så det er meningen at routerens ip skal vidresende til de pcer der har servere kørende, emn jeg kan ikke finde ud af det, nogen der har prøvet det før eller bare har styr på tingene?
I dette særtema ser vi på, hvordan cloud og AI bliver fundamentet for virksomhedernes digitale forretning, og hvordan de nye muligheder for automatisering og forretningsværdi kan udnyttes uden at miste overblik, sikkerhed og menneskelig kontrol.
Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.