Avatar billede aloneiz Nybegynder
19. juli 2004 - 11:53 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Avi på DVD

Hej..
Jeg har en tv-serie som er delt op i nogle avi filer(xvid), og dem vil jeg gerne have brændt ud på en dvd+r cd, så jeg kan se dem på min KiSs DP-450 dvdafspiller, men jeg tror ikke jeg gør det rigtig, for hver gang jeg har brændt cd'en som en datafil uden multisession med NERO, ja så spytter afspilleren dvd-skiven ud igen..
Avatar billede rkhdk Nybegynder
19. juli 2004 - 12:01 #1
Avatar billede jacob172100 Praktikant
21. juli 2004 - 00:34 #2
Brug programmet TMPGEnc Dvd Author. Der kan du lave dem om til DVD-filer som er direkte til at brænde over på en dvd. Dog skal du have lavet AVI-filerne om til MPEG, men det kan gøres med TMPGEnc
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester