Avatar billede websam Nybegynder
25. juli 2004 - 09:49 Der er 1 kommentar og
1 løsning

Tabel, Label og placering

Hejsa,

hvis man laver en almindelig html tabel på en side og ligger en label i en af cellerne i tabellen og giver denne celle en placering valign="top" hvorfor placeres min label så i bunden af cellen og ikke i toppen som jeg angiver ?!?

/Websam
Avatar billede websam Nybegynder
26. juli 2004 - 10:48 #1
Er der slet ikke nogen der er løbet ind i det problem !?! Eller benytter man bare ikke tables til placering af diverse indhold på siden :o)

/Websam
Avatar billede websam Nybegynder
26. juli 2004 - 15:57 #2
Det vil jo nok hjælpe hvis man tjekkede si .css fil af :o)

text-valign var sat til baseline og så skal det jo gå galt

Websam
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester