Avatar billede y0k3r Nybegynder
03. august 2004 - 16:55 Der er 4 kommentarer og
1 løsning

div. billeder, flash,

jeg har et problem med at få vist div. billeder og nogle flash filer på nettet. det er ik noget problem hvis jeg prøver på en anden com. når jeg kommer på en side hvor jeg ik kan se den givne flash fil, skriver den (nederst til venstre i explore) (1 item missing) downloading bla bla bla osv.
den skriver også error on page, eller done but with errors nederst til venstre i explore, fakkertalt gør det den oxo på denne side.
Avatar billede trekkies Juniormester
03. august 2004 - 17:00 #1
Den anden computer, har den Flash plugin installeret?
Avatar billede trekkies Juniormester
03. august 2004 - 17:16 #2
Du kan prøve at gå ind på denne side:
http://www.darkskies.dk/rettigheder.html
den tester om brugeren har flash Plugin installeret, og hvis ikke, kommer den frem og siger at man kan installere det.
Avatar billede y0k3r Nybegynder
04. august 2004 - 00:48 #3
hey.
når jg går ind på siden siger dne ikke at jeg skal installere det, og jeg kan se siden rigtigt og helt.
Avatar billede y0k3r Nybegynder
04. august 2004 - 01:36 #4
fandt ud af at det var en og forbedret java vitual machine jeg skulle have installeret ellers tak mester!
Avatar billede y0k3r Nybegynder
06. august 2004 - 10:52 #5
dut
Avatar billede Ny bruger Nybegynder

Din løsning...

Tilladte BB-code-tags: [b]fed[/b] [i]kursiv[/i] [u]understreget[/u] Web- og emailadresser omdannes automatisk til links. Der sættes "nofollow" på alle links.

Loading billede Opret Preview
Kategori
IT-kurser om Microsoft 365, sikkerhed, personlig vækst, udvikling, digital markedsføring, grafisk design, SAP og forretningsanalyse.

Log ind eller opret profil

Hov!

For at kunne deltage på Computerworld Eksperten skal du være logget ind.

Det er heldigvis nemt at oprette en bruger: Det tager to minutter og du kan vælge at bruge enten e-mail, Facebook eller Google som login.

Du kan også logge ind via nedenstående tjenester